Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Uçaklardaki sıcak içecekler ve yastıklar mikrop saçıyor!

Uçaklardaki sıcak içecekler ve yastıklar mikrop saçıyor!

Cumartesi, 12 Ekim, 2019 - 14:15
Jamila Hardwick (Daily Mail)
New York/Şarku’l Avsat

ABD’deki bir havayolu şirketinde çalışan hostes Jamila Hardwick katıldığı bir televizyon programında yolcuları uçak seyahatleri sırasında sağlıklarını korumak için kaçınmaları gerekenler konusunda uyardı. Hardwick, uçaktaki sıcak içeceklerin ve yastıkların insanlara bakteri ve mikrop bulaştırabileceğini söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Jamila Hardwick, uçaklardaki su depolarının yılda sadece dört kez temizlendiği için yolcuların seyahatleri sırasında kesinlikle çay ve kahve ısmarlamamaları gerektiğini vurguladı.

Jamila’nın yolcuları uyardığı konulardan bir diğeri de uçaklardaki yastık ve battaniye kullanımıydı. Jamila Hardwick, battaniye ve yastık kılıflarının iyi yıkanmadığını, yastıkların ise hiç yıkanmadığını belirterek yolcuların kendi yastık ve battaniyelerini getirmelerini tavsiye etti.

Jamila Hardwick ayrıca uçak koltuklarındaki masaların iyi temizlenmediği için her yolcunun kendi masasını ıslak mendille temizlemesi gerektiğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya