Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman, ABD Savunma Bakanı ile bir araya geldi

Kral Selman, ABD Savunma Bakanı ile bir araya geldi

Salı, 22 Ekim, 2019 - 12:15
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün, Riyad’daki ofisinde ABD Savunma Bakanı Mark Esper’ı kabul etti.

Görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkiler ve stratejik işbirliği konuları masaya yatırıldı.

Toplantıda, bir dizi ortak güvenlik ve savunma konularının yanı sıra bölgedeki son gelişmeler ve buna yönelik çabalar ele alındı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman da ABD Savunma Bakanı ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, iki dost ülke arasındaki askeri ve savunma konularına yönelik işbirliği çabaları ele alındı.

Her iki görüşmeye de Suudi Arabistan tarafından, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Devlet Bakanı Dr. Musaid bin Muhammed el-Ayban ve Dışişleri Bakanı İbrahim Abdulaziz el-Assaf katıldı.

ABD tarafından ise Riyad Büyükelçisi John Abizaid, Savunma Sekreteri Vekili Yardımcısı Kathy Wilbarger ve bazı yetkililer görüşmelerde hazır bulundu.

Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman da dün akşam saatlerinde ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bir araya geldi.

Söz konusu görüşmede, iki ülke arasındaki stratejik ve askeri işbirliğine ek olarak ortak güvenlik ve savunma sorunları gözden geçirildi.


Editörün Seçimi

Multimedya