Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE koronavirüs nedeniyle İran ile tüm uçuşlarını askıya aldı

BAE koronavirüs nedeniyle İran ile tüm uçuşlarını askıya aldı

Salı, 25 Şubat, 2020 - 10:00
​Dubai Uluslararası Havaalanı (AP-Arşiv)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sivil Havacılık Genel Otoritesi, yolcu ve kargo uçakları da dahil olmak üzere İran’a gidiş-geliş tüm uçuşların bir hafta süresince askıya alındığını bildirerek, bu sürenin uzatılabileceğini ekledi.

Dubai Uluslararası Havaalanı Sözcüsü, bu sabah yaptığı açıklamada, Sivil Havacılık Genel Otoritesi tarafından verilen talimatlar çerçevesinde, Tahran hariç İran’a gidiş-geliş tüm uçuşların bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını bildirmişti.

Reuters’a göre Sözcü, Tahran'dan direkt uçuşla gelen tüm yolcuların, Dubai Sağlık Otoritesi ve sağlık ekibi tarafından havaalanında termal kameralar ile kontrol edileceklerini de ifade etmişti.

Kuveyt, Bahreyn ve Umman’da, yakın zamanda İran'ı ziyaret eden vatandaşlarda dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından Körfez ülkeleri virüsle mücadele etmek için harekete geçti.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı, olağanüstü hal ilan edildiğini ve tüm sağlık çalışanlarının izinlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Öte yandan, koronavirüsün ortaya çıkışı nedeniyle duyulan endişe, Kuveyt'in 59. Milli Günü ve 29. Kurtuluş Günü kapsamında yapılması planlanan bazı etkinliklerin iptal edilmesine de yol açtı.


Editörün Seçimi

Multimedya