Suudi Arabistan’da 119 yeni koronavirüs vakası kaydedildi

Suudi Arabistan’da 119 yeni koronavirüs vakası kaydedildi

Pazar, 22 Mart, 2020 - 14:15
​Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Muhammed el-Abdulali (Şarku’l Avsat)
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, ülkede 72’si Türk olmak üzere 119 yeni koronavirüs vakası kaydedildiği ve böylece toplam koronavirüs vaka sayısının 511’e yükseldiği duyuruldu.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Muhammed el-Abdulali, gerçekleştirdiği günlük basın toplantısında koronavirüs vaka sayısının artmasının en büyük nedeni olarak toplantı yasağına uyulmamasını gösterdi. Suudi Arabistan'da koronavirüse karşı önlemlerin alınmaya devam ettiğini belirten Abdulali, ülkede şuana kadar 23 bin koronavirüs testi yapıldığını ve bununla birlikte koronavirüsle enfekte olan kişilerle temas etme sayılarında artış gözlemlendiğini kaydetti.

Suudi Arabistan’da ortaya çıkan herhangi bir vakanın temas ettiği tüm kişilerle birlikte karantinaya alındığını belirten Abdulali, herkesi evde kalmaya, temas etmekten ve seyahatten kaçınmaya davet etti.

Öte yandan Suudi Arabistan Yüksek Alimler Heyeti Genel Sekreterliği’nden dün yapılan açıklamada, koronavirüsle mücadele etmek ve etkilerini sınırlamak için yetkili makamlar tarafından verilen talimatlara ve düzenlemelere uymanın önemine dikkat çekilirken bunun dini bir görev olduğu vurgulandı.


Editörün Seçimi

Multimedya