Mısır’da koronavirüs vaka sayısı azalmaya devam ediyor

Mısır’da koronavirüs vaka sayısı azalmaya devam ediyor

Perşembe, 4 Haziran, 2020 - 09:45
Kahire sokaklarından birinde maskeli bir adam (Reuters)
Kahire/Şarku’l Avsat

Mısır’da geçtiğimiz Pazartesi günü günlük vaka sayısının zirveye ulaşmasının ardından Çarşamba günü, vaka sayılarında düşüşün yaşandığı üçüncü günde gerileme devam etti.

Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanlığı, Çarşamba günü bin 79 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiğini ve hastalığa yakalanmış 36 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanlığı Medya İşleri Danışmanı ve Bakanlık Sözcüsü Dr. Halit Mücahit, Mısır’da Çarşamba gününe kadar kaydedilen toplam vaka sayısının 28 bin 615’e yükseldiğini, iyileşen vaka sayısının 7 bin 350, hayatını kaybeden vaka sayısının ise bin 88 kişi olduğunu açıkladı. 

Bakanlığın Facebook sayfası üzerinden yayınlanan açıklamada Mücahit, laboratuvar testi sonuçları pozitiften negatife dönen vaka sayısının 8 bin 371 kişi olduğunu ve bu kişilerden 7 bin 350 kişinin iyileştiğini belirtti.

Mısır koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için uygulanan gece dışarı çıkma yasağını kapsayan genel izolasyon önlemleri uyguluyor. Aynı şekilde bu hafta, kararı ihlal edenlere para cezasının uygulanması ile devlet kurumları, bankalar ve birçok kamu kuruluşunda maske kullanılması zorunluluğu getirildi.


Editörün Seçimi

Multimedya