Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuzey Kore: ABD ile ilişkilerde herhangi bir ilerleme yok

Kuzey Kore: ABD ile ilişkilerde herhangi bir ilerleme yok

Cuma, 12 Haziran, 2020 - 09:30
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ve ABD Başkanı Donald Trump’ın iki yıl önce gerçekleştirdiği tarihi zirveden bir kare (AFP)

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Son-gwon dün, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ve ABD Başkanı Donald Trump’ın gerçekleştirdiği tarihi zirvenin üstünden iki yıl geçmesinin ardından, ABD ile müzakerelerde herhangi bir ilerleme kaydedilmemesine dair “hayal kırıklığını” dile getirdi.

Kuzey Kore resmi haber ajansında (KCNA) yer alan açıklamada Kuzey Kore’li Bakan, “İki yıl önce tüm dünyanın dikkatini çeken ve iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine dair oluşan umutlar hızlı bir şekilde hayat kırıklığına dönüştü” değerlendirmesinde bulundu.

Ri Son-gwon; “Amerikan politikası, Washington'ın, Kuzey Koreli insanlar için uzun vadeli bir tehdit olmaya devam ettiğini ve Kuzey Kore'nin Amerikan askeri tehdidine karşı koymak için daha etkili önlemler alacaktır” ifadelerini kullandı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya