Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İspanya’da karantina sonrası bitkilere konser

İspanya’da karantina sonrası bitkilere konser

Çarşamba, 24 Haziran, 2020 - 13:30
Barcelona operasındaki konserden (Reuters)
Madrid/Şarku’l Avsat

İspanya’da yeni tip koronavirüs sebebiyle başlatılan olağanüstü halin kaldırılmasının ardından yeniden kültür sanat ekinliklerine başlayan Gran Teatre del Liceu, ilk konserini bitkilere verdi.


AFP’nin haberine göre, bu fikir sayesinde insanın doğa ile ilişkisine dikkat çekildi. Geçtiğimiz Pazartesi günü verilen konser yaklaşık 2 bin 292 bitkiye verildi.


İnternet üzerinden canlı yayınlanan konserde orkestra, besteci Giacomo Puccini'nin Crisantemi (Chrysanthemums) adlı eserini çaldı. Performans altı dakika sürdü.


Konser öncesinde bir açıklama yapan Baş Yapımcı Eugino Ampudia, salgın nedeniyle insanların geri plana çekildiğini belirterek, “Doğa, onun elinden aldığımız ve bizim boşalttığımız alanlara ilerledi. Empatimizi artırabilir miyiz? Haydi sanat ve müzikle başlayalım ve doğayı harika bir konser salonuna davet edelim” dedi.


Salonda yer alan bitkilerin salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına hediye edileceği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya