Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuzey Kore: ABD ile diyaloğa gerek görmüyoruz

Kuzey Kore: ABD ile diyaloğa gerek görmüyoruz

Cumartesi, 4 Temmuz, 2020 - 11:30
ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong Un Singapur'da bir zirvede (AP)

Kuzey Koreli üst düzey bir yetkili bugün yaptığı açıklamada, ABD'nin Güney Kore'ye önemli bir ismi gönderme kararı almasından hemen sonra, ülkesinin ABD ile görüşme yapma gereğini hissetmediğini ifade ederek, "ABD, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile arasındaki diyaloğu siyasi krizle yüzleşmenin bir aracı olarak görmüyor" dedi.

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Choi Sun-hui, Washington ile Pyongyang arasındaki müzakerelerin başarılı olamayacağını ve ülkesinin politikasının değişmeyeceğini söyledi.

Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA) tarafından aktarılan açıklamada Choi Sun-hui, "ABD ile yüz yüze oturmaya hiç gerek duymuyoruz. ABD, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile arasındaki diyaloğu siyasi krizle yüzleşmenin bir aracı olarak görmüyor" dedi.

Öte yandan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen Begin'in, Kuzey Kore ile süren görüşmeleri ele almak üzere birkaç gün içinde Güney Kore'yi ziyaret etmesi planlanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya