Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Umman'da 10 ölüm ve bin 177 yeni korona vakası kaydedildi

Umman'da 10 ölüm ve bin 177 yeni korona vakası kaydedildi

Cumartesi, 4 Temmuz, 2020 - 14:15
Bir adam Umman'da havalimanında koronavirüs nedeniyle kızının yüzüne maske takıyor (AFP)

Umman Sultanlığı Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs nedeniyle 10 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde bin 177 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 45 bin 106'ya yükseldiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden bugün yapılan açıklamada, yeni vakalardan 969'unun Umman vatandaşı, 208'inin ise ülkedeki yabancılardan olduğu bilgisi verildi.

Açıklamada, son 24 saatte 799 kişinin iyileşmesiyle ülkede toplam 26 bin 968 kişinin sağlığına kavuştuğu ifade edildi.

Sağlık Bakanı Ahmed bin Muhammed es-Saidi, bugün düzenlediği basın toplantısında, “Ne yazık ki, bazılarının pervasızlığı nedeniyle 6 haftalık dönem içerisinde işler dramatik bir şekilde değişti. Geçtiğimiz Perşembe gününden bu yana 9 binden fazla yeni vaka ve çok sayıda ölüm kaydedildi. Hepimiz ahlaki, dini, insani ve ulusal sorumluluk taşıyoruz” dedi.

Hükümetin gerekli olan her şeyi yaptığını, salgına ilişkin tüm bilgileri verdiğini, kısıtlamalar uyguladığını dile getiren Bakan es-Saidi, sağlık kurumlarının uyumlu bir şekilde çalıştığını ancak yoğun bakım üzerinde baskı çok yoğun olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı, ilk olarak Maskat’ta 250 ila 300 yataklı bir saha hastanesi kurma planları olduğunu da sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya