Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Hac ibadetinin yapıldığı kutsal yerlere izinsiz girenlere 10 bin riyal para cezası

Suudi Arabistan: Hac ibadetinin yapıldığı kutsal yerlere izinsiz girenlere 10 bin riyal para cezası

Ceza 19 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlayacak ve tekrarlanması durumunda ceza ikiye katlanacak
Pazartesi, 13 Temmuz, 2020 - 09:15
Hac ibadetinin yapıldığı kutsal yerlere izinsiz giren kişilere sert yaptırımlar uygulanacak (SPA)
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, 19 Temmuz ila 2 Ağustos tarihleri arasında hac ibadetinin yapıldığı kutsal yerlere izinsiz giren kişilere 10 bin riyal para cezası kesileceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele etmek için alınan ihtiyati tedbirleri ve koruyucu prosedürleri ihlal eden kişilere uygulanacak hüküm ve cezaları kararlaştıran kraliyet kararnamesine ek olarak Kovid-19 salgınının yayılmasını engelleme kapsamında bu yılki hac mevsimi için alınan ihtiyati tedbirlerin ve koruyucu protokollerin uygulanmasına bağlı kalınmasını sağlamak için 19 Temmuz 2020 ila 2 Ağustos 2020 tarihleri arasında hac ibadetinin yapıldığı kutsal yerlere izinsiz girilmemesine yönelik talimatları çiğneyen kişilere 10 bin riyal değerinde para cezası verilmesinin ve ihlalin tekrarlanması durumunda cezanın ikiye katlanmasının kararlaştırıldığını belirtti.

Yetkili, tüm vatandaşları ve ülke sakinlerini bu yılki hac mevsimine ilişkin talimatlara uymaya çağırdı ve aynı zamanda emniyet güçlerinin kurallara uymayan kişilerin tespiti için kutsal yerlere açılan yollarda ve geçitlerde kontrol noktaları oluşturacağını, belirlenen tarihler arasında kutsal yerlere girmeye çalışan kişileri yakalayarak haklarında cezai işlem uygulayacağını vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya