Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İİT’den Suudi Arabistan’ı hedef alan Husi saldırılarına kınama

İİT’den Suudi Arabistan’ı hedef alan Husi saldırılarına kınama

Pazartesi, 13 Temmuz, 2020 - 13:45
İİT Genel Sekreteri Dr. Yusuf bin Ahmed el-Useymin (Şarku’l Avsat)
Cidde / Şarku'l Avsat

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, Yemen’deki terörist Husi milislerinin bu sabah Suudi Arabistan'ı hedef alan, ancak Yemen'de Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu güçlerinin engellemeyi başardığı balistik füzeler ve bombalı insansız hava araçları (İHA) ile yapılan saldırılar kınandı.

İİT Genel Sekreteri Dr. Yusuf bin Ahmed el-Useymin, İİT’nin Yemen'de Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu’nun çabalarına verdiği desteği yinelerken bu tehlikeli terör saldırılarına karşı mücadelesinde Suudi Arabistan ile tam bir dayanışma içerisinde olduklarını vurguladı.

Dr. Useymin, Yemen ve komşu ülkelerdeki siviller ve sivil tesisleri hedef alan bu terörist eylemlerin sorumlusunun terörist Husi milisleri ile onları para ve silahlarla destekleyenler olduğunu kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya