Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Bolsonaro karantinadan çabuk bıktı: Evde kalmaya katlanamıyorum, yeni test yaptıracağım

Bolsonaro karantinadan çabuk bıktı: Evde kalmaya katlanamıyorum, yeni test yaptıracağım

Salı, 14 Temmuz, 2020 - 14:00
Bolsonaro 7 Temmuz'da kendisine yeni tip koronavirüs bulaştığını söylemişti (AFP)
Brasilia/Şarku'l Avsat

Koronavirüs testinin bir hafta önce pozitif çıkması sonrası karantinaya giren Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsanaro yeniden test yaptırmayı düşündüğünü söyledi.

Bolsanoro'nun tekrar test yaptırma sebebiyse "sıkılmış" olması.

Başkent Brasilia'daki Alvorada Sarayı'nda bulunan resmi konutundan CNN Brezilya'ya telefonla röportaj veren Bolsonaro, bugün (salı günü) yapılacak testin socuçlarının birkaç saat içinde belli olmasını beklediğini söyledi.

Bolsonaro "Sonucu biraz endişeyle bekliyeceğim. Çünkü evde kalma rutinine katlanamıyorum. Bu korkunç" dedi.

Bolsonaro koronavirüs pandemisinin başlangıcından beri krizin ciddiyetini önemsememiş ve eyalet valillerinin koronavirüsü kontrol atlına alma önlemlerini eleştirmişti.

Son röportajında "iyi hissettiğini" söyleyen ve ateş, solounum rahatsızlığı yada tat kaybı gibi sorunlar yaşamadığını belirten Bolsonaro "Yeni testin virüsün bulaştığını doğrulayıp doğrulamayacağını bilmiyorum. Ama yarın her şey yolunda giderse işe döneceğim. Tabii ki eğer farklı yönde olursa birkaç gün daha bekleyeceğim" ifadelerini kullandı.

Her halükarda en fazla bir hafta sonra görevlerine geri dönmeyi umduğunu belirten 65 yaşındaki Brezilyalı lider "Sürekli video konferans yoluyla çalışıyoruz. İşlerin birikmemesi için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Brezilya ABD'nin ardından dünyada en fazla Kovid-19 vakasının kayda geçtiği ülke konumunda. Pazartesi itibarıyla ülkede toplamda 72 bin 833 kişi bu hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkede doğrulanan Kovid-19 vakası sayısıysa 1 milyon 800 binden fazla.


Editörün Seçimi

Multimedya