Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan toplam koronavirüs vakaları 1 milyonu aştı

Hindistan toplam koronavirüs vakaları 1 milyonu aştı

Cuma, 17 Temmuz, 2020 - 09:45

Hindistan'da korona virüs yayılmaya devam ediyor. Ülkede toplam vaka sayısı 1 milyon 5 bin 760 'a yükseldi.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde korona virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Korona virüs vakalarının 1 milyonu aştığı Hindistan, korona virüsten en çok etkilenen ülkeler sıralamasında 3. ülke oldu. Hindistan Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre, Güney Asya ülkesinde 34 bin 956 yeni vaka ile toplam vaka sayısı 1 milyon 5 bin 760'a çıktı.

Resmi verilere göre Hindistan dünyada korona virüsten en çok etkilenen ülkelerin sıralamasında 3.6 milyon vakaya sahip olan ABD ve 2 milyon vakaya sahip olan olan Brezilya'dan sonra geliyor. Hindistan'da korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 25 bin 602 olarak açıklandı. Yerel kaynaklara göre en çok etkilenen eyaletler sıralamasında Maharaştra, başkent Yeni Delhi ve Tamil Nadu geliyor. Bu eyaletler ülkenin toplam vakalarının yarısından fazlasını kapsıyor. Hindistan'da daha zayıf sağlık sektörü olan kırsal kısımlarda karantina alanlarının hızlı bir şekilde büyüdüğü öğrenildi. Devam eden virüs nedeniyle yetkililer bazı şehir ve eyaletlerdeki karantinanın uzatılması ve karantinaya uyulması için halkı zorluyor.

Öte yandan ülkede virüs yayılırken Başbakan Narendra Modi hükumetinin bakan ve yetkilileri vatandaşlara seslenerek virüs önlemlerine uymak ve alışmak gerektiğini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya