Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır’da 409 koronavirüs vakası daha kaydedildi

Mısır’da 409 koronavirüs vakası daha kaydedildi

Perşembe, 30 Temmuz, 2020 - 10:30
Kahire’de koronavirüs testi uygulamaları devam ediyor. (AP)

Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanlığı önceki gün 465 olan vaka sayısında düşüş yaşandığını ve çarşamba günü 409 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiğini duyurdu. Bir önceki gün 39 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği ülkede çarşamba günü 37 ölüm kaydedildi.

Bakanlık Sözcüsü Halid Mücahid, Mısır’da çarşamba gününe kadar kaydedilen toplam vaka sayısının 93 bin 356 olduğunu, 37 bin 25 kişinin iyileştiğini, 4 bin 728’inin ise yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Mısır’da koronavirüsle mücadele için mart ayının ortalarında alınan kararla gece dışarı çıkmak ve büyük topluluklar halinde bir araya gelmek yasaklanmıştı. Ayrıca restoranların ve tiyatroların kapatılması dahil olmak üzere ülke çapında izolasyon önlemleri uygulamıştı.

Söz konusu önlemlerin büyük çoğunluğu haziran ayının sonlarından başlayarak kademeli olarak kaldırıldı. Bakanlar Kurulu geçen hafta, kafelerin ve restoranların çalışma saatlerinin akşam 10’da gece yarısına uzatıldığını ve 26 Temmuz’da itibaren yüzde 50 çalışma kapasitesi ile açılmalarına izin verildiğini duyurmuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya