Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da kutsal mekanlarda yapılan testlerde bugün de koronavirüs vakasına rastlanmadı

Suudi Arabistan’da kutsal mekanlarda yapılan testlerde bugün de koronavirüs vakasına rastlanmadı

Perşembe, 30 Temmuz, 2020 - 17:00
Arafat’a varan hacı adayları (SPA)

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, kutsal mekanlarda yapılan testlerde, dün olduğu gibi bugün de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmediğini açıkladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 629 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 274 bin 219’a yükseldiği bildirildi.

Son 24 saat içerisinde 26 kişinin hayatını kaybettiğini ve toplam ölü sayısının 2 bin 842’ye çıktığını bildiren Bakanlık, 2 bin 44’ü yoğun bakımda olmak üzere ülkede toplam 40 bin 179 aktif vaka olduğunu belirtti.

Açıklamada, 2 bin 629’u son bir günde olmak üzere ülkede şu ana kadar 231 bin 198 kişinin iyileştiği bilgisi de verildi.

Arafat’a giden yaklaşık 10 bin hacı adayı, Mescid-i Nemire’de öğle ve ikindi namazlarını öğle vaktinde kılarak cem (cem-i takdim) etti.


Editörün Seçimi

Multimedya