Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da hacılara hizmet veren tüm görevliler korona testinden geçti

Suudi Arabistan’da hacılara hizmet veren tüm görevliler korona testinden geçti

Perşembe, 30 Temmuz, 2020 - 14:30

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, hacılara hizmet etmekle görevlendirilen tüm görevlilerin koronavirüs testinden geçirildiğini açıkladı.

Suudi Arabistan’da Hac ibadeti bu yıl Kovid-19 salgını nedeniyle sıkı önlemler altında yapılıyor. Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, koronavirüs kapsamında Hac ibadeti boyunca bir dizi önlem alındığını belirterek kutsal alanlarda çalışmak üzere görevlendirilenler ve hacılara hizmet veren bütün personelin özel bir sağlık muayenesinden geçtikten sonra koronavirüs testinden geçirildiğini bildirdi.

Bakanlık, bütün kutsal alanlarda sosyal mesafe, maske takma, ve kişisel hijyen kurallara uyulmasının zorunlu olduğunu vurguladı. Suudi Arabistanlı yetkililer Hacılara seslenerek herkesin güvenliğini sağlamak için tüm önleyici tedbirlere ve Bakanlık tarafından verilen talimatlara uymaya çağırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya