Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Körfez İşbirliği Teşkilatı’ndan Suudi Arabistan’ın hacılara hizmet etme çabalarına övgü

Körfez İşbirliği Teşkilatı’ndan Suudi Arabistan’ın hacılara hizmet etme çabalarına övgü

Cuma, 31 Temmuz, 2020 - 15:15
Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Nayif el-Hacraf (Şarku’l Avsat)

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Dr. Nayif el-Hacraf, kutsal yerlere ve hacılara hizmet etmek için Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz hükümeti tarafından gösterilen büyük çabalara övgüde bulundu.


Dr. Nayif el-Hacraf, Suudi Arabistan'ın koronavirüs salgını nedeniyle getirilen sağlık gerekliliklerine uyarak, hacıların sağlık ve güvenliğini sağlamak için gerekli olan önlem ve sosyal mesafe kuralını da içeren bu yıl ki hac mevsimini az sayıda gerçekleştirmeye yönelik düzenleme kararını takdir etti.

Hacraf aynı zamanda, bu yılki hac mevsiminde çeşitli sektörlerdeki tüm çalışanların çabalarını överek, toplumu tüm zararlardan koruması ve tüm çabaların Yemen ve Arap ve İslam uluslarına hayır ve bereket olarak geri dönmesi için dua etti.


Körfez İşbirliği Konseyi Sekreteri, Kurban Bayramı ve bu yılki Hac mevsiminin başarısı vesilesiyle, Kral Selman bin Abdülaziz’in, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın ve Suudi hükümeti ve halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya