Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tahran, Beyrut patlamasının siyasallaştırılmasına tepkili

Tahran, Beyrut patlamasının siyasallaştırılmasına tepkili

Salı, 11 Ağustos, 2020 - 11:45

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü dün yaptığı açıklamada siyasi hedeflerini gerçekleştirmek için Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamadan yararlanmaya çalışan bazı kişilerin olduğunu söyleyerek böyle bir şeyin “kabul edilemez” olduğunu vurguladı.

Fars Haber Ajansı’nın aktardığına göre İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi yaptığı açıklamada “Kaza büyüktü ve insanların içerlemesi ve bunun yansımalarının olması doğal. Ancak bazı kişilerin, grupların ve ülkelerin bu olayı siyasi amaçlarına ulaşmak için bir bahane haline getirmeye çalışması kabul edilemez ve görünen o ki, özellikle dışarıdan kışkırtma amaçlarını gerçekleştirmeye çalışan bazı kimseler bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Sözcü Lübnan halkına yetkililerin meselelerde karar verebilmesi ve olaydan zarar görenlerin acılarını dindirmesi için sükûnetlerini koruma çağrısında bulundu.

 


Editörün Seçimi

Multimedya