Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Dubai’de turizmin aşamalı olarak geri döndürülmesi gündemde

Dubai’de turizmin aşamalı olarak geri döndürülmesi gündemde

Perşembe, 13 Ağustos, 2020 - 10:30
Dubai’de ziyaretçilerin sağlığının ve güvenliğinin sağlanması göz önünde bulundurularak turizmin güçlü bir şekilde geri dönmesi için çalışmaları devam ediyor. (Reuters)

Dubai’deki hükümet kurumları, yeni tip koronavirüs salgının kontrol altına alınması için uluslararası arenada yürütülen çalışmalar ışığında Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasının öncelikli olması göz önünde bulundurularak turizmin güçlü bir şekilde geri dönüşünün sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Hükümetin gündeminde turizm sisteminin sürdürülebilirliğinin ve iş sürekliliğinin sağlanmasına katkı sağlayacak uygun çözümler bulunması amacıyla en üst düzeyde iş birliği ve koordinasyon gerektiren turizm hareketinin kademeli geri dönüşü var.

Dubai İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü ve Dubai Turizm ve Ticari Pazarlama Kurumu arasında ekonomik faaliyetlerin yeniden başlaması ile ilgili görüşmelerde, yüksek verimlilik ile "turizme hazırlık" stratejisinin uygulanmasını sağlama ve salgın sebebiyle değişen koşullarla karşı karşıya kalan uçuşları daha güvenli hale getirme başlıklarına odaklanıldı.

İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürü Muhammed Ahmed el-Merri konuya dair şu açıklamalarda bulundu:

“Ziyaretçilerimiz için en yüksek konfor ve güvence standartlarını sağlamak için ortaklarımızla sürekli koordinasyon halindeyiz. Çalışanlarımızın ve yolcularımızın güvenliğini sağlayacak olan tüm tedbir ve koruyucu önlemleri almakta kararlıyız. Toplumun tüm fertlerinin ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini öncelik haline getiren yönetimimizin vizyonundan eminiz. Dubai bugün bu krizin üstesinden gelebilmek, seyahat için tercih edilen turistik rotalardan biri olmaya devam etmek ve sahip olduğu ayrıcalıklı konumunu muhafaza etmek için muazzam imkanlara sahiptir.”

El-Merri, İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü’nün Dubai’nin onurlu imajını güçlendirmeye odaklanan güvenli ve sıkı bir plan doğrultusunda ülkedeki havalimanlarında yolcuları karşılamak, ayrıcalıklı hizmetler sunmak ve seyahat etmeyi düşünen veya seyahat kararı alan herkesin zihninde güven oluşturmak için hazır olduğunu belirtti.

El-Meri, Müdürlüğün ülke yönetimi tarafından herkesin güvenliğinin ve sağlığının korunması da dahil olmak üzere belirlenen koşullara ve standartlara göre vize çıkarma ve yolcu karşılama işlemlerinin kolaylaştırılmasını kapsayan tüm imkanları sağlamak için sürekli olarak ortakları ile çalıştığını belirtti.

BAE’den yapılan son açıklamada 246 yeni koronavirüs vakasının daha kaydedildiği, tüm vakaların sağlık durumunun stabil olduğu, gerekli tedaviyi gördükleri ve yeni vakalarla birlikte kaydedilen toplam  vaka sayısının 63 bin 212’ye yükseldiği duyuruldu.

BAE Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı, 232 koronavirüs vakasının daha hastaneye yatırılmalarının ardından gerekli tedaviyi alarak tamamen iyileştiklerini, sağlığına kavuşanların sayısının 57 bin 193’e ulaştığını ve son 24 saat içerisinde koronavirüse bağlı herhangi bir ölüm kaydedilmediğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya