Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Koalisyon kuvvetleri, Husiler tarafından Suudi Arabistan’a yöneltilen iki balistik füzeyi engelledi

Koalisyon kuvvetleri, Husiler tarafından Suudi Arabistan’a yöneltilen iki balistik füzeyi engelledi

Cuma, 14 Ağustos, 2020 - 11:00
Yemen’de Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki (SPA)

Yemen’de Meşruiyeti Destekleme Koalisyon kuvvetleri dün, Husi milisler tarafından Suudi Arabistan’a yöneltilen patlayıcı yüklü bir insansız hava aracıyla iki balistik füzeyi etkisiz hale getirdi.

Koalisyon Kuvvetleri Sözcüsü Albay Turki el-Maliki, ortak kuvvetlerin dün sabah sivillere ve sivil yerleşim birimlerine yöneltilmiş bir adet patlayıcı yüklü insansız hava aracını düşürdüğünü, yine akşam saatlerinde İran tarafından desteklenen terörist Husi milisleri tarafından Hamis Maşit bölesindeki sivilleri ve sivil yerleşimleri hedef almak için sistematik ve kasıtlı bir biçimde fırlatılan iki balistik füzeyi imha ettiğini açıkladı.

Albay Maliki, terörist Husi milislerin uluslararası insan hakları hukukunu ihlal etmeye, sivilleri ve sivil yerleşimleri hedef almaya çalışmaya, bölgesel ve uluslararası güvenliği tehdit etmeye devam etmenin yanı sıra darbeyi sona erdirmek ve Yemen’de kapsamlı bir siyasi çözüme ulaşmak için gösterilen çabaları baltalamaya da devam ettiğine işaret etti.

Albay Maliki, Koalisyon’a bağlı Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın söz konusu düşmanca terör eylemleriyle mücadele etmek için, uluslararası hukuka ve teamüllere uygun olarak gerekli önlemleri almaya devam ettiğini vurguladı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya