Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Filistin davasına karşı sağlam duruşunu vurguladı

Suudi Arabistan Filistin davasına karşı sağlam duruşunu vurguladı

Çarşamba, 2 Eylül, 2020 - 15:30
Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad (SPA)

Suudi Arabistan, Filistin davası ve halkının yanında sağlam bir şekilde duruşunu vurgulayarak, Arap Barış Girişimi uyarınca adil ve kalıcı bir barışın sağlanmasına yönelik çabalardan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Suudi Arabistan’ın Filistin davası ve halkının yanındaki sağlam duruşu, Birleşik Arap Emirlikleri’ne tüm geliş-gidiş uçuşlar için hava sahasını kullanma izni vermesiyle değişmeyecektir. Suudi Arabistan, Arap Barış Girişimi uyarınca adil ve kalıcı bir barışı sağlamayı amaçlayan tüm çabaları takdir etmektedir” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’ya göre Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Otoritesi’nden (GACA) bir kaynak, BAE Sivil Havacılık Otoritesi’nden alınan ‘geliş-gidiş tüm uluslararası uçuşlarda Suudi Arabistan hava sahasının kullanılmasına yönelik’ talebin onaylandığını bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya