Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan Başbakanı’nın Twitter hesabı hacklendi

Hindistan Başbakanı’nın Twitter hesabı hacklendi

Perşembe, 3 Eylül, 2020 - 12:00
Hindistan Başbakanı Narendra Modi (Arşiv-Reuters)

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı hacklendi. Haberi doğrulayan Twitter, durumun araştırıldığını açıklarken, Modi’nin hesabından yardım için kripto para bağışı yapılmasına ilişkin paylaşımlar yapıldı ancak olay fark edilince söz konusu paylaşımlar silindi.

AFP’ye göre Twitter Sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Olaydan haberdarız. Çalınan hesabı koruma altına almak için gerekli adımları attık” ifadelerini kullandı. Twitter, başka herhangi bir hesabın çalınmadığına işaret etti.

Temmuz ayında aralarında Bill Gates, Elon Musk ve Barack Obama’nın da aralarında bulunduğu onlarca kişinin Twitter hesabı çalınmıştı. Bilgisayar korsanları bu hesaplardan aldatıcı mesajlar göndererek hesabı takip eden kişilere Bitcoin -sanal para- gönderme çağrısında bulunmuş ve karşılığında iki katı değerinde para kazanacaklarına dair vaatte bulunmuştu.

Sosyal paylaşım sitesi, 130 hesabı hedef alan hackerların “şirkette sadece iç destek ekiplerinin erişim sağlayabildiği araçları kullanarak” bu hesapların 45 tanesini ele geçirmeyi başardığını bildirmişti. Twitter, Hindistan Başbakanı’nın hesabının hacklenmesi ile Temmuz ayının ortalarında hacklenen hesaplar arasında bir bağlantı kurulamadığını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya