Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump 11 Eylül saldırıları anma töreninde konuştu: Kötülüğe ve terörist güçlere boyun eğmeyeceğiz

Trump 11 Eylül saldırıları anma töreninde konuştu: Kötülüğe ve terörist güçlere boyun eğmeyeceğiz

Cumartesi, 12 Eylül, 2020 - 09:00
ABD Başkanı Donald Trump Pensilvanya’da 11 Eylül saldırılarının 19. anma törenine katıldı (AP)

ABD Başkanı Donald Trump 11 Eylül saldırılarının 19’uncu yıldönümünde Pennsylvania'da Dünya Ticaret Merkezi sahasında katıldığı anma töreninde ülkesinin kötülük, aşırılık ve terörist güçlere teslim olmayacağını vurguladı.

Trump “11 Eylül’de kaybettiğimiz birçok kişi için yas tutuyoruz. Acı zihnimizde yenilenir ancak onu zihnimizde yaşatmamamız ve fedakarlıklar yapmaya devam etmemiz gerek” dedi.

Trump sözlerine “Teröristlere boyun eğmeyeceğiz. Kasım Süleymani gibi ABD vatandaşlarının hayatını tehdit eden herkesi hedef olarak alıyoruz. Milletimiz özgürlüğünü savunacak ve ahlaki değerlerine sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı “ABD’nin kahramanları sayesinde yaşayan seçkin bir ülke olduğuna işaret ederek, biz bu ilke üzerine yaşıyoruz ve bununla büyük bir gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

11 Eylül 2001 ‘de kaçırılan iki uçağın Dünya Ticaret Merkezi ikiz kulelerine çarpması sonucu yaklaşık 3 bin kişi hayatını kaybetti. Üçüncü uçak ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) binasına çarparken dördüncü uçak, yolcular el-Kaide örgütü mensubu korsanlara direndiğinde Pensilvanya Shanksville yakınlarında düştü.


Editörün Seçimi

Multimedya