Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ticari sicil kaydı ile girişimcilere ücretsiz online mağaza olanağı sağlıyor

Suudi Arabistan ticari sicil kaydı ile girişimcilere ücretsiz online mağaza olanağı sağlıyor

Cuma, 18 Eylül, 2020 - 11:30
Girişimciler ile küçük ve orta ölçekteki işletme sahiplerini desteklemek için yeni bir Suudi girişim (SPA)

Suudi Arabistan tarafından atılan bu adım, girişimciler ile küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerine talep tarihinden itibaren 6 aylık bir süre zarfında, ticari sicil ve alan kaydıyla birlikte ücretsiz online mağaza edinmelerine olanak sağlıyor.

Bu girişim, e-Ticaret Konseyi ile işbirliği içerisinde Ticaret Bakanlığı, İletişim ve Bilgi Teknolojileri Kurumu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Genel Müdürlüğü (Monsha’at) tarafından, girişimcilerin online mağazalar oluşturması, ürün-sipariş yönetimini sağlaması, büyük firmalarla ticaret yapması, online ödeme, nakliye ve teslimat hizmetlerinin yanı sıra sektördeki yatırımcıların yerel ve küresel olarak büyümesinin desteklenmesi amacıyla başlatıldı.

Çok sayıda müşteriye sınırsız ürün ve sipariş oluşturma, ürün değerlendirmesi yapma, ürün desteği ve online mağaza için ayrıntılı rapor sağlama, Google Haritalar ile bağlantılı hizmet sunma, mağaza personeli ekibi ve bu ekibin görevlerinin belirlenmesi gibi bir çok hizmeti bünyesinde bulunduran online ücretsiz mağaza hizmeti, ziyaretçilerine “avantajlar” sekmesinden kayıt ve ücretsiz platformdan yararlanma imkanı sunuyor.

İletişim Komisyonu, gelişmiş kuruluşlara en iyi güvenlik standartlarını benimseme ve Arapça domain sağlamanın yanı sıra, tescil ettirenin güvenilirliği, etki alanlarının güvenilirliği, kayıtlı kuruluşların güvenilirliği, kayıtlı kuruluşların haklarının korunması ve etki alanı kayıtlarının bütünlüğü gibi avantajları içeren Suudi alan adı (domain) tescil hizmetini sağlıyor.

Bu girişim, e-Ticaret Konseyi’nin, işletme sahipleri ve girişimcileri destekleme, onları online satışa teşvik etme, online satışın sağladığı imkanlardan yararlanarak maliyeti düşürme, rekabeti arttırma, ticaret alanını genişletme, yerel ve küresel olarak büyüme hedefiyle yapılıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya