Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD günde bir milyon koronavirüs testi gerçekleştiriyor

ABD günde bir milyon koronavirüs testi gerçekleştiriyor

Pazartesi, 21 Eylül, 2020 - 09:00
Austin şehrinde koronavirüs testi yaptıran bir kişi (Reuters)

ABD yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarını teşhis etmek için günde bir milyondan fazla test gerçekleştiriyor. Bu rakam dünya çapında bir gün içerisinde gerçekleştirilen test bakımından rekor bir sayıya tekabül ediyor. Reuters’ın haberine göre, bazı uzmanlar salgının kontrol altına alınması için günlük olarak 6 ila 10 milyon test yapılması gerektiğini söylüyorlar  

Kovid-19 izleme projesi verilerine göre, ABD’de cumartesi günü bir milyon 61 bin 411 test gerçekleştirildi. Bu rekor, birkaç hafta boyunca test sayılarında görülen gerilemenin ardından geldi.

ABD 7-13 Eylül tarihleri arasında günlük 650 bine ulaşan test gerçekleştirdi. Temmuz ayı sonlarında ise günlük test sayısı 800 bini geçti.

Salgının başlangıcından bu yana test sayılarının yetersiz kalması, salgının kontrol altına alınmasına yönelik çabalara engel oluşturuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya