Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere Veliaht Prensi Charles küresel ısınmayla mücadele için bir plan sundu

İngiltere Veliaht Prensi Charles küresel ısınmayla mücadele için bir plan sundu

Cuma, 25 Eylül, 2020 - 15:30
İngiltere Veliaht Prensi Charles (Reuters-Arşiv)

İngiltere Veliaht Prensi Charles, küresel ısınmayla mücadelede daha sağlam temellerin atılması amacıyla altı aşamalı ‘Marshall benzeri bir plan’ sundu.

Bloomberg’e göre Galler Prensi Charles, mevcut iklim acil durumunun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisini gölgede bırakacağı konusunda uyararak, küresel ısınmayla mücadele planını sundu.

Prens Charles, Dünya Ekonomik Forumu’nun dün düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Etki Zirvesi’nde yayınlanan küresel ısınmayla mücadele önerileri hakkındaki videosunda, devlet ve şirket liderlerini karbon fiyatlandırmasını benimsemeye ve fosil yakıt sübvansiyonlarına son vermeye çağırdı.

Ayrıca, karbon yakalama ve depolama teknolojisi kullanımının genişletilmesi, ekosistem hizmetleri için doğanın korunmasına daha fazla değer verecek bir pazarın oluşturulması ve çevreyi koruyan sürdürülebilir kentsel kalkınmanın genişletilmesi çağrısı yaptı.

Prens Charles, söz konusu videosunda, “İvme ve hırsın artmasıyla, çözüm arayışını sınırlamamız ve gerçek uygulamaya doğru çalışmaya başlamak için harekete geçmemiz gerekiyor” ifadelerini de kullandı.

Galler Prensi, uzun zamandır çevre sorunlarını savunurken, zaman zaman Kraliyet ailesi üyelerinin politik meselelerden uzak durması gerektiğini söyleyen eleştirmenlerin tepkisini çekiyor.

Küresel ısınmayla mücadele için karbon vergisi konusunda bastıran Galler Prensi, aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump ve selefi Barack Obama’ya küresel ısınma konusunda kişisel baskı yaptı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya