Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya, 15 Mayıs'tan bu yana en yüksek koronavirüs vaka sayısını kaydetti

Rusya, 15 Mayıs'tan bu yana en yüksek koronavirüs vaka sayısını kaydetti

Cumartesi, 3 Ekim, 2020 - 12:30
Rusya'nın başkenti Moskova'nın merkezinde iki polis memuru (AFP)

Rusya, salgının zirvede olduğu 15 Mayıs'tan bu yana en yüksek günlük vaka sayısının kaydetti. Yetkililer, ülkede son 24 saatte 9 bin 859 yeni hastanın kayıt altına alındığını bildirdi.

Reuters’ın haberine göre Rusya Koronavirüs Kriz Yönetim Merkezi, son 24 saat içinde ülke genelinde 174 kişinin virüsten öldüğünü ve toplam ölü sayısının 21 bin 251'e yükseldiğini açıkladı.

Geçen ayın sonunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yetkililere hitaben yaptığı açıklamada birçok bölgede artan koronavirüs vakalarının endişe verici boyutta olduğunu ifade etti.

Putin, 11 Ağustos'ta koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıklamış ve böylece Rusya, koronavirüs aşısını tescilleyen ilk ülke olmuştu. Sputnik V adı verilen aşı, N.F. Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Ulusal Araştırma Merkezi tarafından geliştirilmişti.

Putin, geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler'e yaptığı konuşmada aşıyı "güvenli ve etkili" olarak nitelendirdi ve Birleşmiş Milletler personeline ücretsiz aşı teklifinde bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya