Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt'in yeni Veliaht Prensi yemin etti

Kuveyt'in yeni Veliaht Prensi yemin etti

Perşembe, 8 Ekim, 2020 - 11:30
Şeyh Meşal Al-Ahmed El Jaber Al-Sabah, Kuveyt Parlamentosu'nun (EPA) karargahına vardığında.

Kuveyt’te Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Kuveyt'in yeni Veliaht Prensi seçildikten sonra yemin etti.

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın hayatını kaybetmesinin ardından eski Veliaht Prens Şeyh Nevvaf  Kuveyt’in yeni emiri oldu. Kuveyt'in yeni Emiri Şeyh Nevvaf , Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ı Kuveyt'in Veliaht Prensi olarak duyurdu. Kuveyt Ulusal Meclis’te seçilen Şeyh Meşal, yeni Veliaht Prensi olarak yemin etti.Yeni Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal yemin töreninde Kuveyt anayasasına göre ve bulunduğu demokratik yol çerçevesinde görevini sürdüreceğini vurguladı. Meşal halkın katılımını yükseltmeye, sevgi ve hoşgörü ruhunu yaymaya da söz verdi.

1940 doğumlu Şeyh Meşal, Kuveyt'in 10. Emirinin yedinci oğlu ve 29 Eylül'de vefat eden Kuveyt Emirinin erkek kardeşi. Meşal Al-Ahmad 2004 yılından bu yana Kuveyt Ulusal Muhafızları'nda şef yardımcısı olarak görev yapmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya