Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin’de Kovid-19 kaynaklı genç ölümleri artıyor

Filistin’de Kovid-19 kaynaklı genç ölümleri artıyor

Cuma, 9 Ekim, 2020 - 10:30
Arabanın içinde babasıyla birlikte maske takan Filistinli bir çocuk (AFP)

Filistin Sağlık Bakanı May el-Kile yaptığı açıklamada, Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısındaki artış nedeniyle uyarıda bulundu. Kile, Ramallah’ta gazetecilere verdiği demeçte, başka herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan gençler arasında da çok sayıda ölüm vakası kaydedildiğini belirtti.

Bakan özellikle kış aylarının yaklaşmasından sonra Filistin topraklarında virüse yakalanan ve ölenlerin sayısında artış olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Sosyal hareketliliğin azaltılması, sosyal mesafeye uyularak maske takılmasına çağrıda bulunan Bakan, hastanelerde bulunan ağır vakaların durumlarının zor olduğunu ve virüsün akciğerlerde hasar yaparak ölüme neden olduğunu ifade etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın günlük açıkladığı verilere göre Filistin topraklarında koronavirüsten ölenlerin toplam sayısının son 24 saatte 4 kişi artarak 422'ye yükseldi. Bakanlık, yoğun bakım odalarında, 10 hasta entübe olmak üzere 45 hasta olduğunu belirtirken 631 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiğini bildirdi.

Bakan, yaptığı basın açıklamasında, bugün toplam 73 vaka ile en yüksek sayıda vaka kaydedilen kentin el-Halil olduğu ve Gazze’de ise 51 kişinin koronavirüse yakalandığını belirtti. Diğer vakalar ise Batı Şeria’nın farklı bölgelerinde bulunuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya