Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE’den Sudan’ın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarılmasına destek

BAE’den Sudan’ın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarılmasına destek

Çarşamba, 21 Ekim, 2020 - 09:45
BAE, Sudan’ın güvenliği ve istikrarını sağlama noktasında her türlü desteği vereceğini bildirdi (WAM)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Hartum ve Washington arasında yapılan Sudan’ın terörü destekleyen ülkeler listesinde çıkarılması yönündeki anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını duyurdu.

Konu hakkında açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, Hartum’un anlaşmayı kabul etmesi halinde Sudan’ı terörü destekleyen devletler listesinden çıkaracağını açıklamıştı.

BAE Dışişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, Sudan’ın terör listesinden çıkarılmasına yönelik prosedürlerin tamamlanması noktasındaki tüm çabaları desteklediğini ifade etti. Sudan halkının kalkınma, refah ve istikrar arzusunu gerçekleştirecek şekilde güvenliğini, istikrarını ve refahını artırmak için sürekli desteğini vurguladı.

Bakanlık bu adımla, yıllarca ambargoya maruz kalan Sudan’ın, siyasi ve ekonomik sıkıntılarının sona ermesini umduğunu ifade etti. Ayrıca Sudan halkı ve bölge yararı için kendi topraklarında barış, güvenlik ve istikrarı tesis etmeyi hedeflediklerini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya