Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Üç Afrika ülkesi Dakhla’da Başkonsolosluk açtı

Üç Afrika ülkesi Dakhla’da Başkonsolosluk açtı

Cumartesi, 24 Ekim, 2020 - 06:15
Burita ve Carla Barbosa Dakhla şehrindeki Gine-Bissau konsolosluğunun açılış töreninde (Şarku’l Avsat)

Ekvator Ginesi, Gine-Bissau ve Burkina Faso, dün, Batı Sahra’nın (Fas’ın güneyi) ikinci büyük şehri olan Dakhla’da Başkonsolosluk açtı.

Ekvator Ginesi Konsolosluğunun açılış törenine yurt dışında ikamet eden Fas Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Nasır Burita ile Ekvator Ginesi Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Simeon Oyono Esono Angue öncülük etti.

Ayrıca Burita, Gine-Bissau Başkonsolosluğunun açılış törenine mevkidaşı Carla Barbosa ile öncülük ederken, Burkina Faso Başkonsolosluğunun açılış törenine ise mevkidaşı Alpha Barry ile birlikte katıldı.

Açılan konsolosluklarla beraber Dakhla’daki konsolosluk sayısı 7’ye ulaştı. Geçtiğimiz Ocak ayında Gambiya ve aynı ayın 17’sinde Gine Başkonsolosluğu hizmet vermeye başlamıştı. 28 Şubat’ta ise Cibuti Başkonsolosluğu açılmıştı. 12 Mart’ta açılan Liberya Başkonsolosluğunun yanı sıra dün (Cuma), Burkina Faso, Gine Bissau ve Ekvator Ginesi Başkonsoloslukları açıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya