Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ekrem İmamoğlu koronavirüse yakalandı

Ekrem İmamoğlu koronavirüse yakalandı

Cumartesi, 24 Ekim, 2020 - 13:00
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen ay bir balık pazarını ziyaret etti (AFP)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı.

Testin pozitif olduğunu, İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından duyurdu. Ongun tweetinde, "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu Amerikan Hastanesi'nde test yaptırdı. Sonuç pozitif çıkınca da derhal tedaviye başlandı.

İmamoğl'da hastane odasından çektiği bir video ile durumu hakkında bilgi verdi. Mesajında "Kovid 19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumum şu an iyi, ilgi gösteren herkese teşekkürler. Sağlığınıza ve önlemlere mutlaka dikkat edin, hepinizi seviyorum" ifadelerini kullanan İmamoğlu videoda ise şunları söyledi: 

"Ben sıklıkla Kovid-19 testi olan birisiyim. Çarşamba günü yine kovid testi oldum ve negatif çıkmıştı. Ama dün akşam saat 9.00 sıralarında ateşim yükseldi ve 39 derece ateşle hastaneye gelince dün akşamı hastanede geçirdim ve test olduk. Bugün itibarıyla pozitif olduğu konusunda bir rapor oluştu. Şu an aslında iyiyim. Ateşim fena değil. Süreç devam ediyor. Tıbbi anlamda negatif diye yorumlayacağımız bir şey gözükmüyor. İnşallah hayırlısı ile sağlığımıza kavuşacağız. Elbette bütün vatandaşlarımızın mutlaka dikkat etmesini istiyorum. Bu süreçte duyurularımızı hep yapıyoruz. Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi şarttır. En büyük dileğim bu. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul’da her şey çok güzel olmaya devam edecek hiç endişeniz olmasın."


Editörün Seçimi

Multimedya