Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD'nin Wisconsin eyaletindeki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı meydana geldi

ABD'nin Wisconsin eyaletindeki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı meydana geldi

Cumartesi, 21 Kasım, 2020 - 13:30
Amerikan polisi Wisconsin'deki "Mayfair Mall" alışveriş merkezinin çevresinde konuşlandı (AFP)

ABD’nin Wisconsin eyaletinde Milwaukee yakınlarında, dün öğleden sonra bir alışveriş merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Yerel polis kaynaklarının aktardığına göre saldırıda sekiz kişi yaralanırken saldırgan olay yerinden kaçmayı başardı.

Milwaukee Journal Sentinel gazetesinin aktardığı habere göre, silahlı saldırı, ABD'nin kuzeyindeki en büyük eyalet olan Milwaukee'nin bir banliyösünde, Wauwatosa'daki  "Mayfair Mall" isimli bir süpermarket içerisinde gerçekleşti.

Wauwatosa polisi tarafından yapılan açıklamada, "Kurtarma ekipleri geldiğinde, silahlı saldırgan olay yerinde değildi. Tehlike sona ermiş değil, vatandaşlar olay yerinden uzak durmalı" dedi.

ABC gazetesinin aktardığı habere göre Wauwatosa Belediye Başkanı Dennis McBride, saldırganın yakalanamadığını belirtti.

AFP’nin haberine göre yetkililer, yedi yetişkin ve bir çocuk olmak üzere toplam sekiz yaralının hastaneye kaldırıldığını ancak durumları hakkında bir bilgi edinilemediğini kaydetti.

Polis, kimliği açıklanmayan saldırganın yirmili veya otuzlu yaşlarında beyaz bir adam olduğunu açıkladı.

Sosyal medyada paylaşılan videolar çok sayıda kişinin alışveriş merkezinin içine sığındığını ve saklandığını ortaya koyuyor.

Geçici olarak kapatılan alışveriş merkezinin Facebook sayfasından yapılan açıklamada, " Wauwatosa polisine minnettarız ve araştırmalarında onlarla işbirliği yapıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Milwaukee Journal Sentinel gazetesinin aktardığına göre, sahada güvenlik güçlerine ait en az 40 araç ve çok sayıda yaralıyı taşıyan ambulanslar bulunuyordu.

FBI Twitter hesabından olay yerine intikal edildiğini duyurdu.

Wisconsin Valisi Tony Evers, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bugün aklımız Mayfair Alışveriş Merkezi'nde yaşanan silahlı saldırıda yaralananlarda. Aklımız aynı şekilde bu şiddet eyleminden etkilenen tüm çalışanlarımızda" ifadelerine yer verdi.

Milwaukee polisi, silahlı saldırı eyleminin ardından Wauwatosa polisi ile birlikte olay yerine gittiklerini Twitter'dan duyurdu.

Milwaukee bira fabrikasında, Şubat ayında meydana gelen bir silahlı çatışmada beş kişi yaşamını yitirmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya