Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin'de Kovid-19 kısıtlamaları yeniden getirildi

Filistin'de Kovid-19 kısıtlamaları yeniden getirildi

Pazartesi, 23 Kasım, 2020 - 16:30
Ramallah'ta bir hastanenin önünde sokak sterilizasyonu (AFP)

Filistin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle tüm tesis ve ticari işletmelerin geçici süreyle kapatılmasına karar verildi.

Filistin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları ve vaka sayısında yaşanan artış üzerine daha önce kaldırılan kısıtlamalar yeniden uygulamaya konuldu. Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye yaptığı açıklamada, Kovid-19 vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle fırınlar ve eczaneler hariç tüm tesis ve ticari işletmelerin cuma günü sabah saatlerinden itibaren Pazar gününe kadar kapatılmasına karar verildiğini duyurdu. Önümüzdeki iki hafta boyunca bu tesisler ve işletmelerin 19.00'dan 06.00'ya kadar kapalı tutulacağını belirten Iştiyye, "Bu sınırlı önlemlerin amacı, korona virüs vakalarındaki artışı kontrol etmek, enfeksiyon zincirlerini kırmak ve sağlık ekiplerine vakaları sayma fırsatı vermek" dedi.

Filistin'de bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle 714 kişi hayatını kaybetmiş, 84 bin 340 vaka görülmüştü.


Editörün Seçimi

Multimedya