Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Dünya İslam Birliği’nden Cidde’deki saldırıya kınama

Dünya İslam Birliği’nden Cidde’deki saldırıya kınama

Saldırı “korkaklık” olarak nitelendirilirken Krallığı’n yanında oldukları vurgulandı
Çarşamba, 25 Kasım, 2020 - 10:00

Dünya İslam Birliği İran destekli terörist Husi milislerin Cidde'nin kuzeyindeki petrol ürünleri dağıtım istasyonuna düzenledikleri korkakça saldırıyı kınadı.

Dünya İslam Birliği Genel Sekreteri ve Müslüman Alimler Derneği Başkanı Şeyh Dr. Muhammed el-İsa yapılan açıklamada, “Darbeci terörist milislerin sivillere, sivil hedeflere ve altyapıya yönelik saldırılara ve mezhepçi ideolojilere, barbarca uygulamalara devam ederek suç işlediklerini ve tüm dini ve insani değerleri, uluslararası örf ve kanunları ihlal ettiklerini” söyledi.

El-İsa, Dünya İslam Birliği iştirakleri, dernekleri, üst düzey alimleri, müftüleri adına ve kendi adına, sabotaj, terör eylemlerine ve tüm korkakça terörist saldırılara karşı, vatandaşlarının güvenliğini, istikrarını ve sakinlerinin güvenliğinin korunması için aldığı tüm önlemlerde Krallıkla tam dayanışma içinde olduklarını teyit etti. 

 


Editörün Seçimi

Multimedya