Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Avrupa ile ABD arasında virüssüz hava koridoru

Avrupa ile ABD arasında virüssüz hava koridoru

Cuma, 27 Kasım, 2020 - 08:00

İtalya, korona test sonuçları negatif çıkan yolcular için Avrupa ve ABD arasında Kovid-19 salgınının olmadığı bir hava koridoru açacak. AFP’nin haberine göre böylece iki ülke arasında yolculuk yapanlar için karantina zorunlu olmayacak.

Roma’daki Fiumicino Leonardo da Vinci Havalimanı’nı işleten Aeroporti di Roma yaptığı açıklamada İtalyan Alitalia ile Amerikan Delta Airlines şirketlerinin önümüz aralık ayından itibaren bazı Kuzey Amerika şehirleri ve Roma arasında yapılacak özel uçuşları düzenlemek için anlaşma yaptığını, benzer hava koridorlarının Roma ile Münih ve Frankfurt arasında da test edileceğini duyurdu.

Söz konusu girişim eylül ayında Roma ve Milano şehirlerinde arasında benzer iç hat uçuşlarının yapılmasının ardından geldi.

Açıklamada “ABD’den Fiumicino’ya yapılacak yeni test uçuşları Aralık ayından itibaren yolculara kademeli olarak önerilecek” denildi. “Test aşamasında, önümüzdeki yaz sezonundan daha önce kullanabilir hale gelmesi için yeni seyahat yönteminin etkili olup olmadığının değerlendirileceği” kaydedildi.

Aeroporti di Roma, New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan, Newmark’tan ve Atlanta’dan gelen yolcuların uçuş saatinden 48 saat önce hem ABD’de hem de Roma’ya indiklerinde Kovid-19 testi yaptırarak zorunlu karantina kalmayabileceklerini bildirdi.

Fiumicino Havaalanı’daki yolculara sonucu yarım saatte belirlenen Kovid-19 testi yapılıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya