Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Papa Franciscus füze saldırısına rağmen Irak’ı ziyaret etmekte kararlı

Papa Franciscus füze saldırısına rağmen Irak’ı ziyaret etmekte kararlı

Çarşamba, 3 Mart, 2021 - 16:00
Bağdat’taki Keldani Aziz Joseph Kilisesi’nde Papa Franciscus’un posteri asıldı (AP)

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak’ta ABD önderliğindeki Uluslararası Koalisyon güçlerini barındıran Ayn el-Esed üssüne yapılan füze saldırısının ardından, iki gün sonra Irak’a yapacağı tarihi ziyarette hala kararlı olduğunu söyledi.

Papa (84) bugün yaptığı haftalık vaazında, “Yarından sonraki gün, üç günlük ziyaret için Irak’a gideceğim. Uzun zamandır büyük acı çeken bu insanlarla tanışmak istiyordum” dedi.

Ziyaretin başarısı için dua isteyen Papa, “Irak halkı bizi bekliyor. Gitmesi yasak olan Aziz 2. John Paul’yi de bekliyorlardı. Bir halkı ikinci kez hayal kırıklığına uğratamayız. Bu yolculuğun başarılı olması için dua edelim” ifadelerini kullandı. 

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni ise dün yaptığı açıklamada, Papa’nın zırhlı bir araçla seyahat edeceğini ve kalabalık ortama girmeyeceğini söyleyerek, “Bu özel bir durum, dolayısıyla tüm ulaşım zırhlı bir araç içinde olacak. Bu da Papa’yı sokaklarda görmek zor olacağı anlamına geliyor. Birkaç toplantı olacak, ancak burada birkaç yüzden fazla kişi olmayacak” diye konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya