Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak, Ürdün’ün güvenlik ve istikrarı konusundaki kararlı konumunu yeniledi

Irak, Ürdün’ün güvenlik ve istikrarı konusundaki kararlı konumunu yeniledi

Pazartesi, 5 Nisan, 2021 - 16:15
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi (Şarku’l Avsat)

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, ülkesinin Ürdün’ün güvenlik ve istikrarı konusundaki tutumunun sabit olduğunu belirtti.

Kazimi’nin ofisi tarafından bugün yapılan açıklamada, Başbakan’ın Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirilerek, “Başbakan, Irak’ın Kral 2. Abdullah liderliğindeki Ürdün’ün güvenlik ve istikrarı konusundaki kararlı tutumunu yineledi” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Kazimi, Irak hükümeti ve halkının Ürdün’de hukuk ve devlet prestijini artıracak, kardeş Ürdün halkının istikrar ve kalkınma yolunu güçlendirecek her şeyi desteklediğini de vurguladı” ifadelerine yer verildi.

Ürdünlü yetkililer, ülkeyi istikrarsızlaştırmak için yabancı taraflarla temasların izlenmesinin ardından bazı üst düzey eski yetkililerin gözaltına alındığını duyurmuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya