Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu Husilere ait SİHA’yı imha etti

Arap Koalisyonu Husilere ait SİHA’yı imha etti

Pazar, 11 Nisan, 2021 - 09:30
Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki (Şarku’l Avsat)

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, İran destekli Husi milisler tarafından Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt şehrine doğru gönderilen bir silahlı insansız hava aracını (SİHA) imha etti.

Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, “Ortak koalisyon güçleri, İran destekli terörist Husi milislerin Hamis Muşayt şehrindeki sivilleri hedef almak için sistematik ve kasıtlı bir şekilde gönderdiği SİHA’yı imha etmeyi başardı” dedi.

Albay Maliki, terörist Husi milislerin sivillere ve sivil nesnelere karşı kasıtlı ve sistematik bir şekilde devam ettiği saldırı girişimlerinin savaş suçu teşkil ettiğini belirterek, Arap Koalisyonu Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın uluslararası insancıl hukuk kurallarına göre sivilleri korumak için gerekli tüm önleyici tedbirleri aldığını sözlerine ekledi. 


Editörün Seçimi

Multimedya