Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’dan Tawakkalna üzerinden Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye giriş izini

Suudi Arabistan’dan Tawakkalna üzerinden Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye giriş izini

Pazartesi, 12 Nisan, 2021 - 11:45
Aşılanmış kişilere Ramazan başından itibaren Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye giriş izni verilecek (SDAIA)

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de umre yapacak ve namaz kılacaklar için gerekli iznin Tawakkalna uygulaması üzerinden alınabileceğini açıkladı.

Bakanlığın açıklamasına göre, Suudi Arabistan Veri ve Yapay Zeka Kurumu (SDAIA) ile işbirliği içerisinde, Ramazan ayının ilk gününden itibaren Tawakkalna uygulaması aracılığıyla aşılanma durumları takip edilen ve gerekli kriterleri sağladığı tespit edilen kişilerin Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye ibadet veya ziyaret etmesi için izin verilecek.

İzinler, iki doz aşı olanlar, ilk doz uygulanmış olup bunun üzerinden en az 14 gün geçmiş kişiler ve Kovid-19 virüsüne yakalandıktan sonra iyileşen kişilere verilecek.

Bakanlık ve SDAIA arasındaki bu işbirliği, ihtiyati tedbirlere bağlı kalarak, umre ziyaretçileri ve ibadet edenlerin Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye erişimlerini kolaylaştırmak için ileri teknolojilerden yararlanma konusunda Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın direktifleri kapsamında gerçekleşti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya