Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, diğer ülkelerin Kovid-19 mücadelesi için 713 milyon dolar bağışta bulundu

Suudi Arabistan, diğer ülkelerin Kovid-19 mücadelesi için 713 milyon dolar bağışta bulundu

Cumartesi, 17 Nisan, 2021 - 09:15
Dr. Abdullah Rabia, Küresel Aşı İttifakı (GAVI) toplantısında (SPA)

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Sekreteri Dr. Abdullah Rabia, Suudi Arabistan’ın Kovid-19 pandemisi ile mücadele eden ülkelere yardım etmek için toplamda 713 milyon dolardan fazla maddi destekte bulunduğunu açıkladı.

Dr. Rabia, dün, Küresel Aşı İttifakı (GAVI) video konferansında yaptığı açıklamada, “Bugün, pandemi nedeniyle tüm dünya ekonomik, sağlık ve diğer alanlarda zor şartlarda yaşıyor. Bu zorluklar, pandemi ile mücadele etmek için küresel çabaların önemini gösterdi” dedi.

Dr. Rabia, Suudi Arabistan’ın 2020 yılında G20 zirvesine ev sahipliği yaptığı sırada pandemi ile mücadele eden uluslararası kurum ve kuruluşları desteklemek, koronavirüs aşısı üretimi ve dağıtımına destek olmak için 500 milyon dolardan fazla maddi destekte bulunduğunu açıkladı.

Dr. Rabia, açıklamada “COVAX ve GAVI üyesi olarak biz hedeflerimize ve isteklerimize ulaşmaya hala çok uzak bir konumdayız. Ancak görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Aşı üretimi ve dağıtımını arttırmak ve aşı ihracatındaki kısıtlamaları hafifletmek konusunda sorumluluklarımız var. Tüm bu problemler, görevimizi gerçekleştirmemizi engelliyor” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya