Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Kritik durumdaki vaka sayısı binin üstünde

Suudi Arabistan: Kritik durumdaki vaka sayısı binin üstünde

Cumartesi, 17 Nisan, 2021 - 17:15
Suudi başkenti Riyad'da bir kişiye aşı yapılıyor (AFP)

Suudi Arabistan'da kritik durumda olan vakaların sayısının dün bin 34 olduğu, bugün ise bu sayının bin 18 olduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 948 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 404 bin 54’e çıktığını açıkladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 18’i ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 9 bin 449 olduğu bilgisi verildi.

Sağlık Bakanlığı, 775’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 387 bin 795kişinin iyileştiğini bildirdi.

Açıklamada, son 24 saatte 9 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının  6 bin 810'a yükseldiği de ifade edildi.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, ülkedeki herkesi Sehhaty uygulaması üzerinden aşı kaydı yaptırmaya davet etti. Açıklamada, toplumun her üyesinin sağlığını korumak ve virüsün yayılmasını önlemek için tüm tedbirlere uyulması gerektiği vurgulandı.

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların günün her saatinde bilgi edinmek, sağlık hizmeti almak ve koronavirüs hakkındaki gelişmeleri öğrenmek için 937 nolu danışma merkezini aramasını tavsiye etti.


Editörün Seçimi

Multimedya