Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Johnson salgın nedeniyle Hindistan ziyaretini iptal etti

Johnson salgın nedeniyle Hindistan ziyaretini iptal etti

Pazartesi, 19 Nisan, 2021 - 16:00
İngiltere Başbakanı Boris Johnson (DPA)

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka ve ölü sayılarında ciddi artış yaşanan Hindistan’a 26 Nisan’da yapacağı ziyareti iptal etti.

Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs ile ilgili mevcut durum göz önüne alındığında, Başbakan Johnson’ın önümüzdeki hafta Hindistan’ı ziyaret edemeyeceği bilgisi verildi.

İngiltere ve Hindistan hükümetlerinden yapılan açıklamaya göre, Johnson ve Başbakan Narendra Modi bu ayın sonlarında gelecekteki ikili planlar hakkında konuşacak ve düzenli temas halinde kalacak.

Johnson, Temmuz 2019’da göreve gelmesinden bu yana ilk büyük dış ziyareti olarak Hindistan’a Ocak ayında gitmeyi planlanıyordu. Ancak ziyaret koronavirüs krizi nedeniyle ertelendi.

İngiltere’nin gümrük birliği ve Avrupa tek pazarından çıkışından kısa bir süre sonra gerçekleşmesi beklenen bu ziyaret, Hindistan ile ticaret ve iklim ortaklığını güçlendirmeyi amaçlıyordu.

Hindistan, son 24 saat içinde 273 bin 810 vaka ile günlük vaka ayısında art arda beşinci günde 200 bin sınırını aşan bir rekor kırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya