Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

AB’den Myanmar’daki askeri cunta yetkililerine yaptırım

AB’den Myanmar’daki askeri cunta yetkililerine yaptırım

Pazartesi, 19 Nisan, 2021 - 17:30
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas (AFP)

Avrupa Birliği (AB), Myanmar’daki askeri cuntanın 10 yetkilisine ve orduyla bağlantılı iki büyük holdinge yaptırımlar uygulama kararı aldı.

AFP’ye göre Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, askeri cuntanın şiddete devam ederek ülkeyi çıkmaza soktuğunu dile getirerek, “Bu yüzden orduyu müzakere masasına getirmek için baskıyı artırmak istiyoruz” dedi.

Askeri cuntanın 10 temsilcisine seyahat yasağı getirileceği ve bu kişilerin AB ülkelerindeki varlıklarının dondurulacağını bildiren Maas, ayrıca ilk kez orduyla bağlantılı iki büyük holdinge yaptırım uygulanacağını bildirdi. 

Maas, yaptırımların önümüzdeki günlerde çok hızlı bir şekilde yürürlüğe gireceğini de vurguladı.

Avrupalı ​​diplomatlar, yaptırımlardan etkilenen iki holdingin, ticaret, alkol, sigara ve tüketim malları gibi sektörlere hakim olan Myanmar Economic Holdings Public Co. Ltd. (MEHL) ve Myanmar Economic Corp. (MEC) olduğunu bildirdi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya