Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Pakistan’dan Hindistan’a tıbbi ekipman teklifi

Pakistan’dan Hindistan’a tıbbi ekipman teklifi

Pazar, 25 Nisan, 2021 - 15:45
Oksijen desteği alan bir Hint (Reuters)

Pakistan, ilişkilerinde sorunlar yaşadığı Hindistan’a, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının hızla artması nedeniyle solunum cihazlarının da arasında yer aldığı tıbbi ekipman yardımında bulunmayı teklif etti.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Hindistan halkı ile dayanışma göstergesi olarak Hindistan’a solunum cihazı, solunum yetmezliği tedavisinde kullanılan BPAP cihazı, kişisel koruyucu ekipman, X-ray cihazı gibi tıbbi ekipman teklifinde bulunulduğu bildirildi.

Hindistan ise, Pakistan’ın teklifine henüz yanıt vermedi.

Salgının üçüncü dalgasıyla karşı karşıya kalan Hindistan’da hastaneler mevcut yükü taşıyamaz hale geldi. Ülkede son 24 saat içerisinde 350 bin yeni vaka ve 2 bin 767 can kaybı yaşandı.

Aynı şekilde Pakistan da, sağlık krizinden etkilenmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 5 bin 611 yeni vaka ve salgına bağlı 118 ölüm kaydetti.

Başbakan İmran Han’ın da aralarında bulunduğu Pakistanlı liderler, Hindistan halkıyla dayanışma içinde olduklarını ifade etti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya