Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Son 24 saatte 953 yeni vaka kaydedildi, bin 38 hasta daha iyileşti

Suudi Arabistan: Son 24 saatte 953 yeni vaka kaydedildi, bin 38 hasta daha iyileşti

Pazartesi, 3 Mayıs, 2021 - 17:30
Riyad'daki aşı merkezlerinden biri (Şarku'l Avsat)

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 953 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 420 bin 301’e yükseldiğini açıkladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 359'u ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 9 bin 607 olduğu bilgisi verildi.

Sağlık Bakanlığı, bin 38'i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 403 bin 702 kişinin iyileştiğini bildirdi.

Açıklamada, son 24 saatte 13 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının 6 bin 992'ye yükseldiği de ifade edildi.

Salgının yayılmasını önlemek için tedbirlere uymak gerektiğini bir kez daha vurgulayan Bakanlık, sık sık el yıkama, maske takma ve sosyal mesafenin önemine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı, semptomları olanlara ‘Tetamman’ uygulaması üzerinden test için randevu almaları, semptomu olmayanlara bakanlık tarafından tahsis edilen merkezlere gitmeleri, hafif semptomları olan ve koronavirüs hastalarıyla teması olanlara ise ‘Sehhaty’ uygulaması üzerinden randevu almaları yönündeki tavsiyesini yineledi. 


Editörün Seçimi

Multimedya