Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır 30 ‘Rafale’ savaş uçağı için Fransa ile sözleşme yaptı

Mısır 30 ‘Rafale’ savaş uçağı için Fransa ile sözleşme yaptı

Salı, 4 Mayıs, 2021 - 12:45

Mısır Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, 30 ‘Rafale’ savaş uçağı tedarik etmek için Fransa ile sözleşme yaptığını duyurdu.

Bakanlık web sitesinde yaptığı açıklamayla, Mısır Silahlı Kuvvetleri ve Fransız “Dassault Aviation” şirketi arasında sözleşmenin yapıldığını ve yapılan bu sözleşmenin finansmanının asgari süresi 10 yıl olacak olan bir finansman kredisi aracılığıyla finanse edileceğini duyurdu.

Gelişmiş savaş tekniklerine sahip bu uçaklar, uzun menzilli görevleri başarıyla yerine getirmekte. Ayrıca bu uçakların, gelişmiş bir silah düzeneğine sahip olması ve üstün manevra kabiliyeti ve çoklu silah sistemlerine sahip olduğu bilgisi de yapılan açıklamada yer aldı.

Mısır, 2015 yılında Mısır Hava Kuvvetleri için 24 ‘Rafale’ savaş uçağı tedarik etmek için sözleşme yapmış ve açıklamada ‘Mısır ulusal çıkarlarını garanti altına almak için etkili bir araç’ olarak tanımlanmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya