Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da son 24 saatte 999 yeni vaka tespit edildi

Suudi Arabistan’da son 24 saatte 999 yeni vaka tespit edildi

Salı, 4 Mayıs, 2021 - 16:30
Aşı merkezleri vatandaşlara ve bölge sakinlerine hizmet vermeye devam ediyor (SPA)

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 999 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 421 bin 300’e yükseldiğini açıkladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 356’sı ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 9 bin 587 olduğu bilgisi verildi.

Sağlık Bakanlığı, bin 5’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 404 bin 707 kişinin iyileştiğini bildirdi.

Açıklamada, son 24 saatte 14 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının 67 bin 6’ya yükseldiği de ifade edildi.

Salgının yayılmasını önlemek için tedbirlere uymak gerektiğini bir kez daha vurgulayan Bakanlık, sık sık el yıkama, maske takma ve sosyal mesafenin önemine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı, semptomları olanlara ‘Tetamman’ uygulaması üzerinden test için randevu almaları, semptomu olmayanlara bakanlık tarafından tahsis edilen merkezlere gitmeleri, hafif semptomları olan ve koronavirüs hastalarıyla teması olanlara ise ‘Sehhaty’ uygulaması üzerinden randevu almaları yönündeki tavsiyesini yineledi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya