Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve BAE stratejik ilişkiler üzerine bir görüşme gerçekleştirdi

Suudi Arabistan ve BAE stratejik ilişkiler üzerine bir görüşme gerçekleştirdi

Perşembe, 6 Mayıs, 2021 - 14:00
Suudi Veliaht Prensi ve Abu Dabi Veliaht Prensi arasında dün gerçekleşen toplantıdan bir kare (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid el Nahyan dün Cidde’de gerçekleşen toplantıda iki ülke arasındaki ikili ilişkileri ele aldı. İki lider ayrıca, bölgesel ve uluslararası gelişmelerle, çeşitli alanlardaki ortak iş birliğini geliştirecek konularda görüş alışverişinde bulundu.

Dün Cidde’ye giden Abu Dabi Veliaht Prensi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman tarafından Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’nda karşılandı.

Şeyh Muhammed bin Zayid, Twitter hesabından görüşmeye ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bugün Cidde’de kardeşim Prens Muhammed bin Selman ile güven ve ortak değerler çerçevesinde güçlü ve samimi bir iradeyle birlikte yürüttüğümüz ortak ilişkilerimizi görüştük. Bölgesel ve uluslararası birçok konuda fikir alışverişinde bulunarak zorluklarla yüzleşmek ve bölgedeki istikrarı artırmak için iş birliğini geliştirme konuları üzerinde paylaşımlarda bulunduk” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya