Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Putin okul saldırısının ardından silah yasalarının gözden geçirilmesi talimatı verdi

Putin okul saldırısının ardından silah yasalarının gözden geçirilmesi talimatı verdi

Salı, 11 Mayıs, 2021 - 14:45
Rusya’nın Kazan şehrinde saldırının meydana geldiği okulun önündeki ambulans ve polis araçları (EPA)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tataristan’daki bir okulda silahlı saldırı yaşanmasının ardından ülkede sivillerin kullanabileceği silahlarla ilgili yasaları gözden geçirme talimatı verdi.

Rus haber ajansı RIA Novosti, Rusya’ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Kazan’daki bir okula düzenlenen saldırıda 11 kişinin öldüğünü duyurdu.

Ajans, 19 yaşındaki saldırganın gözaltına alındığını da bildirdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin’in saldırıda ölenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini ilettiğini söyleyerek, “Saldırganın kullandığı silah göz önünde bulundurularak, Ulusal Muhafızlar Birliği Başkanı Viktor Zolotov’a sivillerin elinde hangi tür silahların bulunabileceğine ilişkin acil bir düzenleme üzerinde çalışması talimatı verildi” dedi.

Sosyal medyada saldırıya ilişkin yayınlanan görüntülerde, okulun dışında sıralanan ambulanslar ve binaya doğru koşan insanlar görüldü.

Rusya’da okul çatışmaları nadir olarak görülüyor.

Bu saldırılardan en sonuncusu, 2018’de Kırım’da bir öğrenci Kerç Politeknik Koleji’ne silahlı saldırı gerçekleştirerek 19 kişiyi öldürerek, intihar etti.


Editörün Seçimi

Multimedya